Vzkazy

Subscribe vzkazů
Upozornit na
guest
221 Vzkazů
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Náťa

První společný “veřejný” trénink ZKO Holice ve čtvrtek 18.5 a začneme se scházet od 16hodin a déle, jak se komu bude hodit. S kým se uvidíme?

Martin

Tuto sobotu 13.5. nebudu.

Natálka

Zdravím všechny,
Během května určíme jeden den v týdnu, který věnujeme poslušnostem na place holického cvičáku. Bude to cvičení všech členů ZKO Holice, jejich kamarádů a vůbec všech nadšenců, kteří mají zájem v Holicích cvičit. Navzájem si pomůžeme, předáme zážitky i zkušenosti a jistě spolu další získáme. Každý si přesněji určíme cíle svého výcviku, ať budou sebe bláznivější, pokusíme jich dosáhnout. Zkušební řády sportovní kynologie jsou tak pestré, že pro každého pejska a psovoda se určitě nechá najít nějaký směr, kterým se mohou ubírat. Večery už začínají být teplé, takže by také bylo fajn jen tak posedět nad brožurkou zkušebních řádů a lépe se s nimi seznámit. Ať nechodíme na cvičák jen z nějaké setrvačnosti, ať prosím není cílem našeho výcviku “jen” přijít za týden zase. Je mi jasné, že někdo se chce věnovat stopám, poslušnosti i obraně, někdo tíhne k některé z těchto disciplín víc, nebo má prostě pejska, kterému víc sedí jedna nebo druhá disciplína, někdo chce jezdit po výstavách, někdo běhat agility (máme základní překážky v Holicích) cvičit obedience nebo se psem běhat, někdo by rád viděl svého psa běhat za střapečkem při coursingu, někdo má lovecké plemeno a chtěl by vyzkoušet loveckou kynologii, nic není problém. Každý z nás máme spoustu kynologických kamarádů a dokážeme si pomoct. Náš cvičák je na skvělém místě, v podstatě to nemáme nikam moc daleko a i v nejpřilehlejším okolí cvičáku se pořádá vlastně každý víkend nějaká pěkná kynologická akce, od zkoušek po krásné závody a přínosné semináře, tréninky nebo výcvikové víkendy. Hned mě napadá ZKO Plačice, ZKO Vamberk a ZKO střelnice Záměl … kluci Adam s Vojtou budou vědět zase o dalších … Na našem place také probíhají tréninky obran s výborným figurantem Martinem Chalupným, v plánu jsou i obranářské semináře. Společně pak budeme cvičit poslušnosti, ne jen na našem place, budeme jezdit na stopy, navzájem si pomůžeme splnit své cíle, jeden druhému zahrajeme rozhodčího, postavíme se do skupinky, odneseme si balonky do vysílaček, podpoříme se, opečeme si špekáčky, vyrazíme s pejskama na výlet, každý z nás zná určitě spoustu krásných míst, lépe se poznáme, budeme především parta dobře naladěných lidí, užijeme si legraci, vzájemně se podpoříme na různých kynologických akcích, budeme se vzdělávat, taky chodit po place bez psa, třeba odchodíme celou zkoušku, tak ať jdeme rovně, ať děláme správně obraty čelem vzad, taky si zacvičíme před zrcadlem, aby jsme se nekoukali na pejsky ale rovně a přitom je viděli, pfff, je toho tolik na čem můžeme pracovat … pokud Vás k tomu cokoliv napadne, budu moc ráda, když připíšete do vzkazů. Teď je třeba domluvit ten stabilní cvičící den a čas v týdnu, proto prosím všechny, kdo má zájem o společné cvičení, aby mě kontaktoval, které dny by kdo mohl, podle toho určíme den, buď sem do vzkazů nebo na číslo 704488911. Děkuji a pevně věřím, že kynologii na holickém cvičáku opravdu svítá na lepší časy.
K sobotním zkouškám jen ve zkratce – paní Hájková (všem stálejším členům tolik známá postava Holického cvičáku) a všichni ti kdo s ní v čele tenhle cvičák zuby nehty drželi při životě … měli by obrovskou radost, přátelé! Byly zkoušky byly a oni se nám tak povedly! všem zúčastněným bych chtěla moc poděkovat a poblahopřát především Míše Pekárkové, ta sebrala všechnu odvahu a stoupla si se svou fenkou Kory na výchozí bod své první zkoušky a dostala tak nenahraditelnou zkušenost, Kory byla po celou zkoušku velice šikovná a chtivá, Miška zase statečná, držte jim palce, protože už jsou od svého cíle opravdu malinký kousíček a jak řekla paní rozhodčí Dvořáková, mají na to, takže přeji mnoho štěstí v dalším výcviku! No a Vojta Slezák, tak teď poslouchejte! Složil se svou fenkou německého ovčáka zkoušku BH-VT, velice důležitou vstupní zkoušku do mezinárodního zkušebního řádu, otevřel si tak s Jessie z Vodňanské Doliny vrátka k dalším zkouškám, necháme se překvapit jakým směrem se Vojta se svou fenou dál odebere a že tahle fena není vůůbec jednoduchá, Vojtovi obrovská gratulace! A Adam Kopecký se svojí Molly z Avarku, naši nejlepší, Adam s Molly složil s krásnými body zkoušku IGP2, Adam je tak teď člen a předseda cvičáku s nejvyšší složenou zkouškou, která se zapisuje k našim současným členům, Adame klobouk dolů a tu krásnou stopu jsi za takovou chvilinku vyčaroval kde? Věřím, že se o to s námi podělíš a těšíme se na tvé další úspěchy. Naše kamarádka Alenka Žitná ze ZKO Plačice přijela k nám do Holic splnit obranářskou zkoušku SPR3 se svým opravdu ostříleným psem německého ovčáka a Adamovi našlapala zkouškovou stopu pro Mollynku. Pan Okánik k nám přijel až ze ZKO Sadská a úspěšně složil se svým německým ovčákem zkoušku IGP2, všem tedy obrovská gratulace. Za posouzení všech pěti psů děkujeme úžasné paní rozhodčí Dvořákové, které se u nás na cvičáku moc líbilo. Martinovi Chalupnému vděčíme za opravdu precizní odfigurování zkoušek + za podporu kluků Adama a především Vojty. Všem co se podíleli na přípravě zkoušek moc děkuji! Od Ádi maminky za výbornou buchtu po Kubu od maliňačky za pomoc při přípravě placu a Olině od bíláčka za zkulturnění a udržování pořádku ve vagonu až po Vojty tatínka za vynikající guláš. Povedlo se to.
Náťa od teriérů

F03E1F5D-040D-4EBD-99F0-BE0514A5360C.jpeg
Martin

Zítra bohužel nemůžu. Kdo bude chtít jsem ochotný některý všední den. Volejte, pište.

Martin

Zítra na 9.00